Контакт-центр (0542) 703 004, (067) 00 03 104
 
Контакт-центр (0542) 703 004, (067) 00 03 104
26.07.2018 / 15:29
Облаштування комерційних вузлів обліку споживачів засобами дистанційної передачі даних

Строк облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних подовжено до 01 травня 2019 року за умови надання Оператору ГРМ гарантійного листа.

Відповідно до гл. 3 р. Х Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015 р., з метою удосконалення системи комерційного обліку природного газу, підвищення рівня достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку в газорозподільних системах та для забезпечення належної організації добового балансування на ринку природного газу України Оператори ГРМ та їх суміжні суб’єкти ринку природного газу, зокрема споживачі, повинні здійснювати відповідні заходи з організації та облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.

Постановою НКРЕКП №691 від 12.07.2018 р. внесені зміни. Строк облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних подовжено до 01 травня 2019 року за умови надання Оператору ГРМ гарантійного листа, в якому власник вузла обліку має письмово підтвердити виконання своїх зобов’язань у визначений ним строк. (прим. - відповідно до попередньої редакції Кодексу, власники комерційних вузлів обліку зобов’язані були облаштувати власні комерційні вузли обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних до 27.05.2018 року).

За наявності такого листа Оператор ГРМ протягом визначеного строку не має права застосовувати до власника комерційного вузла обліку заходи з обмеження (припинення) передачі та/або розподілу природного газу на його об’єкт.

Проте, відповідно до Кодексу ГРМ, при ненаданні власником комерційного вузла обліку гарантійного листа Оператору ГРМ, порушенні ним визначених законодавством строків на облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних або недопуску Оператора ГРМ, газорозподільна компанія має право застосувати до власника заходи з обмеження (припинення) передачі та/або розподілу природного газу на його об’єкт.

Порядок облаштування комерційних вузлів обліку споживачів засобами дистанційної передачі даних

Організація й облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних має здійснюватись у порядку (п. 3, 4 глави 3 розділу Х Кодексу ГРМ):

  1. Отримання у Оператора ГРМ технічного завдання (ТЗ)
  2. Розробка на підставі ТЗ робочого проекту
  3. Закупівля необхідного обладнання, монтаж, налагодження каналів зв’язку, перевірка достовірності переданих (зчитаних) даних
  4. Прийняття в експлуатацію засобів дистанційної передачі даних на вузлі обліку за участю Оператора ГРМ (підтверджується відповідним актом).

Документ містить основні вимоги до облаштування лічильників засобами дистанційної передачі даних, включно із протоколом передачі даних, контакти для технічних консультацій (для виробників вузлів обліку, обладнання для дистанційної передачі даних тощо).

Технічне завдання на проектування організації та облаштування засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку газу

Технічне завдання на проектування організації та облаштування засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку на базі побутового лічильника газу

Протокол дистанційної передачі даних

Джерело: