Контакт-центр (0542) 703 004, (067) 00 03 104
 
Контакт-центр (0542) 703 004, (067) 00 03 104

До уваги клієнтів

30.12.2021 / 11:27

Як розрахувати вартість доставки газу

З 01 січня 2020 році всі споживачі газу України отримують окремі рахунки: один за спожитий газ, другий – за послугу з його доставки. 24 грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила зміни, які стосуються споживачів газу.
Своєчасна сплата за спожитий газ - запорука безперебійного газопостачання Своєчасна сплата за спожитий газ - запорука безперебійного газопостачання

Завершено анбандлінг на газовому ринку, тобто, відділення продажу газу (поставка) від його розподілу (доставка). Споживачі отримують два різні рахунки: оплата за газ одній компанії, а за його доставку – іншій. Своїм рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучила плату за його доставку.

Окремі рахунки гарантують незалежність постачальників газу від операторів ГРМ – це запорука впровадження європейського ринку газу. Таким чином, нарешті виконано закон «Про ринок природного газу», прийнятий в 2015 році, та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно із якими доставка газу має бути відділена від його продажу.

Газовий рік – це проміжок часу від 1 жовтня до 30 вересня.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році.

Відповідно до постанови НКРЕКП від 22.12.2021 №2766 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Сумигаз», тариф на послуги розподілу природного газу встановлено у розмірі 1,34 грн. за 1 куб. м на місяць (без урахування ПДВ).

Рахунки є в Особистому кабінеті на сайті 104.ua Їх споживачі можуть оплатити онлайн. 

За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року».

Крок 1. Сума кубів газу, спожитого протягом газового року, множиться на тариф на доставку.

Крок 2. Результат ділиться на 12 рівних платежів.

Наприклад: якщо за попередні 12 місяців газового року ви спожили 120 кубічних метрів природного газу, то у календарному 2022 році щомісяця сплачуватимете вартість доставки 10 кубічних метрів.

Якщо клієнт АТ «Сумигаз» заощадив паливо та зменшив обсяги споживання газу, вже в наступному газовому році пропорційно цьому зменшується вартість доставки газу.

Для споживачів, які не користуються газом, але приєднані до мережі, з 2020 року запроваджено мінімальний платіж за доставку газу. Він розрахований державним регулятором - Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Цей платіж залежить від газового обладнання в будинку споживача, зазначеного в проектній документації на газифікацію житла:

  • за наявності лише газової плити: 39 куб. м на рік;
  • за наявності газової плити і газового проточного водонагрівача: 126 куб. м на рік;
  • за наявності опалювального приладу: 314 куб. м на рік.

З 2020 року аналогічний платіж запроваджено для тих, хто використовував газ мінімально.

Якщо у власника домоволодіння відсутня потреба в природному газі, а отже у послугах з його доставки і обслуговування мереж, споживач має право звернутись до АТ «Сумигаз» для від’єднання від газових мереж.

Джерело: