Контакт-центр (0542) 703 004, (067) 00 03 104
 
Контакт-центр (0542) 703 004, (067) 00 03 104
29.06.2017 / 11:37
Як приєднатись до газових мереж
З 1 січня 2013 року в Україні введена нова модель взаємовідносин між газорозподільними підприємствами та замовниками при виконанні приєднання об’єктів замовників до газових мереж

Приєднатися до газових мереж можна за однією зі схем:

  • стандартне приєднання
  • нестандартне приєднання

Послуга «Стандартне приєднання» введена відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій» і повністю регламентується і контролюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Адресу й телефон служб АТ «Сумигаз» Ви знайдете в розділі  Наші служби.

Як отримати послугу Стандартного приєднання

Схема стандартного приєднання до газових мереж АТ "Сумигаз" Схема стандартного приєднання до газових мереж АТ "Сумигаз" 104.ua

Послугою «Стандартне приєднання» може скористатися споживач, якщо потужність його об’єкту газоспоживання не перевищує 16 куб. м газу на годину і відстань від точки забезпечення* потужності до точки приєднання** не перевищує 10 м у міській та 25 м у сільській місцевостях.

Для отримання послуги зі «Стандартного приєднання» замовнику необхідно:

  • звернутися до служби Єдине вікно АТ «Сумигаз» за адресою, яку можна знайти в розділі Наші служби;
  • написати відповідну заяву;
  • заповнити опитувальний лист;
  • надати документи (копії), підтверджуючі право власності чи право користування замовника на землю чи об’єкт газоспоживання.

Якщо об’єкт газоспоживання підпадає під умови для надання послуги зі «Стандартного приєднання», газорозподільне підприємство протягом 15 днів підписує з замовником «Договір на приєднання до газових мереж».

Вартість послуги встановлюється НКРЕ для конкретної області чи міста. Вартість послуги для Сумської області Ви можете знайти у розділі Вартість наших послуг.

Законодавчо встановлено, що газорозподільне підприємство має здійснити весь комплекс робіт по приєднанню до газових мереж за схемою «Стандартне приєднання» протягом 90 днів.

Для пуску газу на об’єкт після надання послуги «Стандартного приєднання», замовнику необхідно:

  • провести комплекс робіт по газифікації власної території та приміщень, як це зробити можна дізнатись в розділі Як прокласти мережі внутрішнього газопостачання;
  • отримати акт розмежування балансової належності газопроводів;
  • укласти договір на постачання природного газу з гарантованим постачальником.

Після проведення всіх робіт і укладання відповідного договору, АТ «Сумигаз» здійснює пуск газу на об’єкт.

Як отримати послугу Нестандартне приєднання

Підключення до газових мереж

Довідка

Джерело: